Rolnik zawód (nie)bezpieczny!

Państwowa Inspekcja Pracy na AGRO SHOW 2018

W trakcie międzynarodowej wystawy rolniczej odbywającej się w dniach 20-23 września w Bednarach k.Poznania, Andrzej Kwaliński zastępca głównego inspektora pracy wręczył nagrodę laureatom XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Więcej...

Gospodarstwo z województwa świętokrzyskiego otrzymało ciągnik rolniczy jako nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo w kraju uznano gospodarstwo państwa Agaty i Zbigniewa Przyjemskich z województwa świętokrzyskiego, którzy w nagrodę ufundowaną przez Prezesa KRUS otrzymali ciągnik rolniczy URSUS C-380 o mocy 55 KW.

Więcej...

Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" w kategorii gospodarstw indywidualnych.

Zapraszamy właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Celem konkursu jest promocja ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Organizatorzy konkursu:

Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Od 2018 roku współorganizatorem jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Pliki do pobrania:

IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi - maszyna pracuje dziecko obserwuje" ogłoszony przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Współorganizatorem konkursu jest między innymi Państwowa Inspekcja Pracy. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, a jego celem jest promowanie zasad ochrony życia i zdrowia dzieci na terenach wiejskich, szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej oraz kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci mieszkających lub przebywających w gospodarstwie rolnym. Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim oraz centralnym i obejmuje dwie grupy wiekowe uczestników: uczniów klas 0-III oraz klas IV-VII.


Informacja o przebiegu IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”


Laureaci 2018


Pliki do pobrania:


Konkurs „Żniwa mogą być bezpieczne” - edycja 2018

W czasie tegorocznego Święta Dziękczynienia za zebrane plony – dożynki wojewódzkie 2018 odbywającego się w Wigrach, podsumowano zorganizowany po raz 21 konkurs „Żniwa mogą być bezpieczne” organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Wojewody Podlaskiego. W czasie tegorocznej edycji przeprowadzono 453 wizytacji prac żniwnych, przy których pracowało 511 rolników i członków ich rodzin.

Więcej...