Rolnik zawód (nie)bezpieczny!

Państwowa Inspekcja Pracy na AGRO SHOW 2018

W trakcie międzynarodowej wystawy rolniczej odbywającej się w dniach 20-23 września w Bednarach k.Poznania, Andrzej Kwaliński zastępca głównego inspektora pracy wręczył nagrodę laureatom XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Więcej...

Gospodarstwo z województwa świętokrzyskiego otrzymało ciągnik rolniczy jako nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo w kraju uznano gospodarstwo państwa Agaty i Zbigniewa Przyjemskich z województwa świętokrzyskiego, którzy w nagrodę ufundowaną przez Prezesa KRUS otrzymali ciągnik rolniczy URSUS C-380 o mocy 55 KW.

Więcej...

Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" w kategorii gospodarstw indywidualnych.

Celem konkursu jest promocja ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Organizatorzy konkursu:

  • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
  • Państwowa Inspekcja Pracy.
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  • Współorganizatorami mogą być również instytucje i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach wiejskich, a także inne podmioty które zgłoszą chęć współpracy na poszczególnych etapach konkursu.

Pliki do pobrania:

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" ogłoszony przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Współorganizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, a jego celem jest promowanie zasad ochrony życia i zdrowia dzieci na terenach wiejskich, szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej oraz kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci mieszkających lub przebywających w gospodarstwie rolnym. Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim oraz centralnym i obejmuje dwie grupy wiekowe uczestników: uczniów klas 0-III oraz klas IV-VII.


Laureaci 2018


Pliki do pobrania:


Konkurs „Żniwa mogą być bezpieczne” - edycja 2018

W czasie tegorocznego Święta Dziękczynienia za zebrane plony – dożynki wojewódzkie 2018 odbywającego się w Wigrach, podsumowano zorganizowany po raz 21 konkurs „Żniwa mogą być bezpieczne” organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Wojewody Podlaskiego. W czasie tegorocznej edycji przeprowadzono 453 wizytacji prac żniwnych, przy których pracowało 511 rolników i członków ich rodzin.

Więcej...